Noored kanad on nõutud kaup

 (2)
Noored kanad on nõutud kaup
Foto: Bianca Mikovitš

Tartumaa Mäeotsa talu peremees sõidutas teisipäeval Pärnumaale müüki 300 noorkana, kauplemist alustas ta varahommikul kella 7 paiku Tihemetsas ja kui kaks tundi hiljem ringiga Audrusse jõudis, oli üle saja sulelise juba uue omaniku leidnud.

Mäeotsa müüs kolmekuuseid noorkanu Pärnumaal 70 krooniga. "Kevadine aeg, praegu ostetakse päris hästi," märkis talu peremees Jaan Pärnu Postimehele.

Ehkki majanduslangusest tingitud ostjatenappus kimbutab paljusid kaupmehi, pole noorkanade soovijaid paari aasta taguse ajaga võrreldes märgatavalt vähemaks jäänud, kinnitas samuti noori kanu müüva Äntu mõisa juhataja Jüri Sild. Tema sõnutsi võib suure osa ostjaist jagada kaheks: pensionärid ja noored pered.

"Ostetakse erinevalt, kes ühe, kes saja kana kaupa," tõdes Mäeotsa peremees. "Tundub, et sel aastal on kõvasti juurde tulnud neid inimesi, kes alles alustavad kanakasvatusega."

Kana pidamine pole keeruline, kui olemas aed, kus kanad ringi liikuda ja endale süüa otsida saavad. Kanale võib pakkuda kõike, mis enda söögilaualt üle jääb. "Kui kana oma hoovi peal liigub ja ise süüa otsida saab, ei maksa see muna ju suurt miskit," tähendas kanamüüja.

Munema hakkab kana 18. elunädalal ja sealt nelja nädala jooksul munatoodang kasvab tasapisi. Kahe kuuga saavutab munatoodang maksimumi.