Orissaare tamm pürgib Euroopa puu tiitlile


Orissaare staadion Saaremaal
Orissaare staadion SaaremaalErakogu

Orissaare legendaarne staadioni tamm kandideerib Euroopa puu tiitlile. Võistlus “Euroopa aasta puu“ sai alguse 2011. aastal. See kasvas välja Tšehhi Vabariigis mitmeid aastaid korraldatud “Aasta puu“ võistlusest.

Konkursi eesmärk on juhtida tähelepanu huvitavatele vanadele puudele kui olulisele looduslikule ja kultuurilisele rikkusele, mida peaksime hindama ja kaitsma. Puu puhul ei ole oluline ilu, suurus ega vanus, vaid puu lugu ja seotus inimestega. Konkursi käigus otsitakse puid, millest on saanud laiema kogukonna lahutamatu osa. Ja seda Orissaare tamm just ongi, kirjutab Meie Maa.

Mõned kuud tagasi esitas Heiki Hanso MTÜ Arboristide Koja eestvedajana Orissaare tamme konkursile. Üle-euroopalise võistluse vastu tunnevad suurt huvi nii keskkonna- kui ka ühiskonnaaktivistid, aga ka turistid. “Selline nomineerimine on kindlasti ka vallale väga suur tunnustus ning see, et oled ära märgitud rahvusvahelises meedias, sealhulgas näiteks BBC-s, on igale väikesele omavalitsusele suur asi,“ rääkis Orissaare valla elanik Heidi Hanso. Eesti osaleb konkursil esmakordselt. Lähinädalatel tuleb puud üle vaatama ka konkursikomisjoni liige.