Pandivere peretalud näitavad laupäeval huvilistele ehedat maaelu


Kaarli talu.
Huvilisi oodatakse ka Kaarli talus, kus saab näha, kuidas kasvab Sangaste rukis. Fotol talu pereanine Kadri Kopso.Foto: Heikki Avent, Eestimaa Talupidajate Keskliit

8. juulil on Lääne-Virumaal, Pandivere piirkonnas ehk Väike-Maarja, Tamsalu ja Rakke vallas aset leidmas neljas peretalude päev, et näidata huvilistele lähedalt ehedat maaelu ja tutvustada piirkonna peretalude tegemisi.

Juba mitmendat aastat tullakse vastu nii huviliste kui osalevate taluperede soovile pidada Pandivere piirkonna talude päev üle-eestilisest Avatud talude päevast eraldi, nii et rahvas jõuaks külastada võimalikult palju peretalusid.

Laupäeval, 8.juulil avavad külalistele väravad viis peretalu Väike-Maarja vallas, neli Rakke vallas ja viis Tamsalu vallas. Väravad on avatud kella 10-19.

Oodatud on kõik, kel huvi saada rohkem teada maaelu ajaloost või moodsaimast viljakasvatustehnoloogiast, kogeda ehedat talutare hõngu ja proovida talutoimetusi, teha tutvust loomadega, looduses lõõgastuda ja ehtsat talutoitu maitsta.

Peretalude päeval osalemiseks piletit vaja ei ole, talusid saab toetada, ostes koju kaasa kohapeal valmistatud tooteid. Selleks peaks varuma kaasa sularaha.

Reisikaardi koos talude tutvustusega saab kaasa igast avatud talust. Lisainfot saab Pandivere peretalude kodulehelt ja Facebook lehelt, kust näeb iga talu pakutavat ja kus saab kursis olla järjest täienevate uudistega.

Neljanda Pandivere Peretalude Päeva toimumisele aitavad kaasa EV Rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi kaudu, MTÜ PAIK, Väike-Maarja, Tamsalu ja Rakke vallad.