Põllumajanduse tippjuht Margus Muld: soovin maaeluministri kandidaadile Mart Järvikule rohkem talupojamõistust!

 (16)
Vaba mikrofon
Mart Järvik.Foto: Tiit Blaat

Aasta põllumees 2017 ja tänavu põllumajanduse tippjuhiks valitud Margus Muld teatas Maalehele, et ehkki ta majandab Trigon Dairy Farmingu tegevjuhina ühe oma farmiga Kaius Raplamaal, ei tunne ta paraku teist Raplamaa meest, EKREIKE koalitsiooni poolt maaeluministri kandidaadiks esitatud Mart Järvikut.

„Isiklikult ma Mart Järvikut ei tunne ja praegu mingit arvamust tema kohta kujundada ei oska. Aga kui ta ministriks saab, eks siis oskame tegude järgi hinnata,” rääkis Margus Muld. Ta lisas, et huvi pärast uuris ta ka Mart Järviku CV-d, mis on nüüd avalikult Internetis üleval, paraku mingit põllumajanduslikku kogemust sealt ei paistnud.

„Ma vaatasin, et rohkem on ta tegelenud energiaauditega ja omavalitsustega, rohkem sealt CV-st väga välja ei lugenud,” arutles Trigon Dairy tegevjuht. Ta lisas, et mingeid kõhklusi, kahtlusi tal uue ministri osas ei ole.

„Oleks hea, kui uus minister kuulaks ikkagi ka põllumehi, et mis on tegelikult põllumeeste päris probleemid ja arvestaks ka nendega kindlasti. Teine asi – maaeluministrikohal tuleb kasutada ikka talupojamõistust ja loogilist mõtlemist, ega seal muud olegi,” soovitas Margus Muld.