„Kehtna vallavalitsus on tulnud küll ettevõtjale appi, et loomad ei jääks nälga, kuid valla võimalused on piiratud ja äriotsuste tagajärgi ei saa lõplikult panna kohaliku omavalitsuse ega riigi kanda,“ ütles minister Kruuse.

„Loomakasvatusettevõtja probleemid ei tohi panna kohalikule omavalitsusele ebaproportsionaalselt suurt koormust. Seepärast peab vald loomasööda ostmiseks tehtud kulutused saama tagasi esmajärjekorras.“ Pankrotiavaldust Rey Seakasvatus OÜ vastu hakkab kohus arutama 16. aprillil.

Minister lisas, et lahendus olukorrale saab tulla vaid ettevõtja ja võlausaldajate koostöös. „Kas vajalikud vahendid leitakse juurde või müüakse loomad kiirkorras maha - see on omanike ja võlausaldajate valik, mis tuleb teha lähipäevil,“ ütles Kruuse. „Ei seadus ega süda luba loomi nälga jätta. Kui seda ometi tehakse, saab riik kohustada ettevõtjat karja kiirkorras maha müüma.“

Kruuse lisas, et praeguse juhtumi valguses tuleb õigusaktid üle vaadata ja neid vajadusel täpsustada, et tulevikus ei tekiks enam olukordi, kus loomakasvatusettevõtja probleemid panevad kohalikule omavalitsusele ebaproportsionaalselt suure koormuse.