Saaremaal tegutsev Koplimäe Mahetalu sai kliimasõbraliku ettevõte tunnustuse


Saaremaal tegutsev Koplimäe Mahetalu sai kliimasõbraliku ettevõte tunnustuse
Koplimäe talu perenaine ja peremees, Marju ja Olev MüürErakogu

Tänasel konverentsil „Toit ja kliimamuutus“ kuulutas Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus välja kliimasõbralikud ettevõtted, kelle tegevus aitab kliimat kaitsta ja kliimamuutusega kohaneda. Auhinna „Kliima sõber 2016“ pälvis Rimi Eesti ja Toidupanga kõrval ka Saaremaa maheettevõte Koplimäe Mahetalu, kus tegutsevad Marju ja Olev Müür.

„Koplimäe Mahetalu on hea näide väärtuspõhisest lähenemisest ettevõtlusele – teha seda hästi ja nii, et ei koormataks keskkonda. Lisaks kasutatakse ettevõttes päikeseenergiat,“ sõnas konkursi korraldaja Lauri Tammiste SEI Tallinnast.

Koplimäest sai mahetalu 1999. aastal. Mahepõllumajandusliku majandamise kasuks otsustati seetõttu, et oli soov oma perega elada puhtas keskkonnas ja süüa puhast toitu. Põldude vahel hoitakse rohuriba, mis pakub elupaiku paljudele kasulikele putukatele, sh tolmeldajatele. Suur osa on teavitustööl – alates 2006. aastast võetakse talus vastu huvilisi ja vabatahtlikke.

„Iga väike asi loeb – kui suudame igas meie talu külastanud grupis panna kasvõi ühe inimese vastustundlikumalt mõtlema, on see juba suur asi,“ on Marju Müür veendunud.

Koplimäe Mahetalu on Saaremaal tegutsev pereettevõte, kus tegeldakse mahepõllumajandusega alates tooraine kasvatamisest kuni valmistoodanguni. Ökoloogilisest kiviveskist saab traditsioonilist tervislikku jahu, mannat ja kliid. Talul on põllumaa, viljapuu- ja marjaaed, Talukohvikus toitlustatakse gruppe ja korraldatakse õpitubasid.