Saaremaale koostatakse uus kalandusstrateegia

 (1)
Saaremaale koostatakse uus kalandusstrateegia
Foto: Raivo Tasso

MTÜ Saarte Kalandus alustab peatselt uue kalandusstrateegia (2014–2020) väljatöötamist, mis peab valmima veel sel aastal.

Uue strateegia koostamise esimese sammuna esitas Saarte Kalandus põllumajandusministeeriumile päringu Saaremaa sadamates lossitud kala koguste ja liikide kohta 2014. aastal. “Tahame näha, kuidas on lossimiskohtade toetuse abil väljaehitamine kalapüügile mõjunud,” ütles MTÜ Saarte Kalandus tegevjuht Heino Vipp Saarte Häälele. Tema sõnul analüüsitakse saadud andmeid esmalt kitsamas ringis ja seejärel hakatakse neid tutvustama ka koosolekutel, mida viiakse valdades läbi seoses uue kalandusstrateegia koostamisega.

Põllumajandusministeeriumi kalamajandusosakonna juhataja Ain Soome sõnul on kalandusstrateegiate eelarved esialgu teadmata, kuna praegu pole paigas ka Euroopa kalandusfondilt Eestile antavad summad. Sellest aga sõltub, milliseid tegevusi on mõistlik strateegiates rahastada ja milliseid mitte. “Kuna sel perioodil on põhiliselt sadamaid tehtud, siis võib-olla ei peaks sadamate ehitamine enam esimene prioriteet olema,” lausus Soome.