Saarte Kalandus viskas eelmise tegevjuhi üle parda

 (2)
Saarte Kalandus viskas eelmise tegevjuhi üle parda
Foto on illustreerivFoto: Andres Putting

Eile hommikupoole pidas MTÜ Saarte Kalanduse juhatus oma korralise koosoleku ja kell 14 tuli kokku üldkoosolek, kus avalikul hääletusel otsustati 54 poolthäälega heita Tiiu Kupu MTÜ liikmete seast välja.

Aarne Põlluäär selgitas Meie Maale, et Kupu käitumises oli kõige taunitavam tema saadetud kiri PRIA-le ja põllumajandusministeeriumile. “Tiiu Kupp kahjustab MTÜ Saarte Kalanduse mainet ja tegemisi ning kui 114 liiget on rahul ja üks ei ole rahul, siis selle ühega pole võimalik koos jätkata. Seepärast otsustasimegi ta liikmete hulgast välja heita.“

Tiiu Kupp lubas oma väljaheitmise otsuse kohtus vaidlustada. “See vimm pärineb ühest Põlluääre kirjast Vipile eelmise aasta maikuus, kus kutsus kokku osa juhatust ja sellel meilil on selge märk, et tegemist ei ole avaliku demokraatliku MTÜ-ga,“ selgitas Tiiu Kupp, kes eilsel üldkoosolekul ei osalenud, Meie Maale.

Juhatuse liige Mihkel Undrest teavitas üldkoosolekut, et tagasiulatuvalt makstakse Aarne Põlluäärele juhatuse esimehe nelja kuu töötasu, millest ta aasta algul ise loobus.