Taas tuleb keskkonnateo konkurss

 (4)
Aasta Keskkonnategu 2014
Foto: Eero Vabamägi

Keskkonnaministeerium kuulutas taas välja konkursi, millega tunnustatakse aasta keskkonnategu ja aasta keskkonnasõbralikku ettevõtet. Konkursi eesmärk on tunnustada neid, kes on oma tegude ja ettevõtmistega viimase 12 kuu jooksul kõige enam panustanud keskkonna heaks.

Osalema on oodatud isikud, asutused, ettevõtted ja organisatsioonid, kes on aidanud oma tegudega kaasa elukeskkonna paremaks muutmisele, leidnud uudse lahenduse mõnele keskkonda koormavale probleemile ning osanud siduda majanduse kasvatamise ja keskkonnahoiu.

Keskkonnateo kategooriasse saavad kandidaate esitada kõik – teo autor, koostööpartnerid või lihtsalt tähelepanelikud Eesti inimesed, kellele on oluline keskkonnategu silma jäänud.

Keskkonnasõbralike ettevõtete kategoorias selgitatakse võitjad välja kolmes alamkategoorias: keskkonnajuhtimine, keskkonnasõbraliku toote pakkumine ning keskkonnasõbraliku tehnoloogia juurutamine. Üldvõitjale antakse keskkonnainvesteeringute keskuse toel rahaline preemia 35 000 eurot, mille võitja saab suunata oma ettevõtte keskkonnasõbralikkuse suurendamisse.

Keskkonnateo kategoorias on ankeetide esitamise viimane päev 1. detsember 2015 ja keskkonnasõbraliku ettevõtte kategoorias 8. jaanuar 2016.