Tormid on põllumeestele rekordilise kahju tekitanud

 (7)
Rahe Viljandimaal
Foto on illustratiivne.Foto: Delfi lugeja fotod

Viimastel nädalatel Austrias möllanud rahetormid ja külm ilm on põldudel juba 250 miljoni euro eest kahjusid põhjustanud.

Ja kuigi aasta on alles poole peal, on looduskahjustused juba tunduvalt suuremad kui 2015. aastal, mil nende ulatuseks hinnati kogu aasta jooksul 200 miljonit eurot.

Enamik härvitustööd on rahe ja tugev tuul tekitanud viljapõldudel, mis kevadiste külmade tõttu niigi juba kahjustada said.

Nädalavahetusel möllanud rahetorm näiteks tekitas 12 500 hektaril põllumaal umbes 2,3 miljoni euro eest kahju.

Kõige rohkem pihta saanud piirkonnad on Stüüria, Alam-Austria ja Kärnten, kus rahe on segi peksnud maisi- ja kõrvitsapõllud ning viinamarjaistandused.

Põllumajanduskoja peasekretär Josef Planki sõnul on tänavune aasta ilma seisukohalt üsna erakordne. Lisaks hilistele öökülmadele on tormid palju intensiivsemad kui viimastel aegadel, selgitas Plank. Möödunud aastal olid asjalood aga vastupidised - põlluviljad kannatasid põua käes.

Kuigi valitsus kompenseerib saagi kaotanud farmeritele mõningase osa kahjudest, on alust arvata, et mõned neist lõpetavad siiski ettevõtlusega tegelemise.

Tavaliselt lõpetab aasta jooksul Austrias tegevuse umbes 2% põllumajandustootjatest. "Peaks ime juhtuma, kui see näitaja tänavu kõrgem pole," sõnas Josef Plank.

Allikas: The Local