Kõige vähem puitmajasid on selles arvestuses kerkimas Tartus, Valgas, Paldiskis, Narvas ja Kohtla-Järvel. Neis linnades on uute puidust elamispindade näitaja elaniku kohta 0,01-0,02 ruutmeetri kandis, samas kui Ülenurmes on see näitaja 1,6 ruutmeetrit.

Eesti puitmajaklastri juht Lauri Kivil sõnas, et kui varem on puitmajade sõbra tiitli saanud näiteks Päästeamet, Vabaõhumuuseum ja Norra kuningriik, siis sel korral otsustas Eesti Puitmajaliidu juhatus aunimetusega tunnustada just seda Eesti piirkonda, kus suhtutakse toetavalt puidu kasutusse elamuehituses ning uute puitmajade rajamisse.

Puitmajasõbralik Ülenurme vald paistab statistikas silma ka mitmete puidust ridaelamute ning kortermajade ehituslubadega. Olulist mõju Ülenurme puitmajasõbralikkusele avaldab ilmselt ka Eesti kõige tugevama puitmajatootja Kodumaja lähedus. Mullu Eesti aasta ettevõtteks nimetatud Kodumajal on hetkel valmimas 8 korterelamuga Päevalille arendus, möödunud aastal väljastati neile Ülenurmel täiendavalt veel kolme kortermaja ehitusload, kus tulevikus valmib kokku 60 korterit ja enam kui 4000 ruutmeetrit elupinda.

Eesti Puitmajaliitu kuuluval Ritsu AS-l on käesoleval ajahetkel Ülenurme vallas ehitamisel 2 eramaja – puitkarkass-elementmaja Soosilla külas ning lisasoojustatud liimpalkmaja Lemmatsis. Ritsu AS tegevjuhi Elari Kivisoo sõnul on Ritsul olnud Ülenurme Vallavalitsusega hea koostöö juba varasemast ajast ja vald on puidust ehitamist igati soosinud ka ettevõtte eelnevate valda ehitatud majade puhul.

Puitmajatootjaid koondav Eesti Puitmajaliit annab aunimetust “Eesti puitmaja sõber” välja kuuendat korda. Tiitel omistatakse isikule või institutsioonile, kelle teened ja tegevus on märkimisväärselt mõjutanud puitehituse sektori arengut.