Vene tolliliidu impordikeelu tõttu kannatab ka edukas kalandusfirma

 (10)
Kalurid, kalapüügitraalerid, räim
Kalurid, kalapüügitraalerid, räimFoto: Tiit Blaat

Venemaa kehtestas ajutise sisseveopiirangu Läänemaa tänavusele edukaimale ettevõttele, kalandusega tegelevale osaühingule Morobell.

Eelkõige Venemaale ja Ukrainasse, samuti Taani ja Soome kala eksportiv Morobell on üks kuuest Eesti kalatööstusest ja viiest piimatöötlejaist, mille tegevus on pärast ajutise sisseveopiirangu jõustumist häiritud, kirjutab portaal Läänlane.

Morobelli mullune müügitulu oli üle 12 miljoni euro, ärikasum oli 1,86 miljonit eurot. 1997. aastal loodud ettevõte tegeleb kalapüügiga Läänemerel ja Botnia lahel. Põhitegevuseks on merekalapüük, värske kala (kilu, räim) külmutamine ja kala- ning kalatoodete hulgimüük.

Piimatöötlejaist ei tohi 9. jaanuarist oma tooteid Vene tolliliitu vedada E-Piim Põltsamaa meierei, Estover Piimatööstus (Tartumaa tehas), Tere AS, E-Piim Järva-Jaani meierei, AS Saaremaa Piimatööstus, Eesti Kalapüügiühistu TÜ, OÜ Morobell, Eesti Traalpüügiühistu TÜ, DGM Shipping AS, AS Japs, AS Kajax Fishexport. Kehtima jäävad novembris väljastatud impordikeeld kalatöötlejatele OÜ Geirom ja OÜ Saare Fishexport.