Võrumaa talunik hakkas nõgestega äri ajama

 (14)
NÕGES
Kõrvenõges.Foto: Pille-Riin Pregel

„Kui ma enda jaoks nõgesed avastasin, pole enam kordagi haige olnud,“ kiitis Vastseliina kandi Plessi küla talunik Rando Lehes, kes on juba poolteist aastat nõgeseäri ajanud.

„Vanarahva sõnul on nõges hea 99 häda vastu, teda pannakse toidu sisse, määritakse nahahädade puhul kehale ja kosmeetikavahendina pruugitakse ka,“ seletas Rando Uma Lehele.

Pärast seda, kui ta ise regulaarselt nõgeseteed jooma hakkas, pole gripp ega nohu enam kallale tulnud, isegi siis mitte, kui teised ümberringi haiged on.

Mõtte nõgestega äri ajama hakata sai Rando Lehes traktoriroolis olles – heina niites ja purustades jäid silma rammusad nõgesed. Ja miks head kraami raisku lasta, kui seda tervise heaks kasutada saab?

Lisaks ise proovimisele ja teistele pakkumisele uuris ta nõgese kohta internetist kõike, mida võimalik leida oli. „Inimesele peab ju seletama, kuidas nõges töötab ja mille jaoks ta hea on.“

Äri on praegu alles sissetöötamisel, seepärast käib ta ise nõgesepulbrit laatadel müümas ja ostjatega suhtlemas. Aga koduleht www.noges24.eu on valmis. Kes soovib, võib külastada!