FOTOD: Maalehe hoidistekonkursil võidutses särtsakas kurk


Olustvere hoidiste mess 2016 , Maalehe hoidiste konkurss 2016
Olustvere hoidiste mess 2016 , Maalehe hoidiste konkurss 2016Foto: Sven Arbet

Maalehe hoidistekonkursil valiti täna välja Eesti parimad hoidised. Konkursil kandideerimise eeltingimuseks oli kodumaist päritolu tooraine kasutamine.

Et see nõue osalejatele eriti piiranguid ei seadnud, esitati konkursile veidi alla saja hoidise. Kõige rohkem oli nende seas moose, mille maitse oli tembitud kas magusamaks või vürtsikamaks. Ka vürtsikate kastmete osakaal, milles vähem või rohkem tšillit kasutatud, on aasta-aastalt rohkem.

Konkursil hinnati kõiki hoidiseid viie punkti süsteemis ja auhinnati kolme kõige suurema punktisumma saanud hoidist, lisaks sellele anti välja kaks eriauhinda. Memme maiuse eriauninnaga tunnustatakse kõige lastepärasemale ja kodusema maitsega hoidist, kaunima kujunduse auhind kuulub kõige ilusamale pakendile.

Sel aastal sai kaunima kujunduse eriauhinna Aneli Tohti umbrohu siirup.

Tiiu Kokmann-Konsapi Triibu-Liisu moos hinnati Memme maiuse eriauhinna vääriliseks.

Kolmandale kohale tuli Olustvere TMMK kutseõpetaja Maire Vesingi Läätse-kõrvitsa püreesupp ja teisele kohale Inge Musta valmistatud Aroonia, mündi ja kirsisiirup.

Tänavuse Maalehe hoidistekonkursi võidutööks valiti aga Juta Arujõe Särtsukas, kus olid koos marineeritud kurk, küüslauk ja tšilli.

Maalehe hoidistekonkurss toimus Olustvere hoidistemessi ja Eesti toidu päeva raames.

Särtsukas

Seotud lood:

kurke (nii palju, kui purki mahub)

700 g vett

2 kl suhkrut

0,5 kl soola
0,5 kl 30% äädikat

3 tšillit

küüslauku ja tilli

Segage marinaad külma veega. Lisage viilutatud koorimata kurgid, nii palju kui mahub. Laske 24 tundi seista ja pange purkidesse.