FOTOD: “Lauluga maale” käis lauluga Eesti suurimas vallas

 (10)
FOTOD: “Lauluga maale” käis lauluga Eesti suurimas vallas
Foto: Eva Ligi

Märjamaa vald on pindala poolest (872 km2) Eesti suurim pärast seda, kui 2002 liitusid Märjamaa alev, ta rõngasvald ja piirnev Loodna vald. Ses suures vallas on huvitavaid kohanimesid nagu näiteks Kükita ja Ringuta.

Saate Lauluga maale Märjamaa salvestus langes ajale, kui vaiksevõitu alev juba niigi kihas – oli 1.–5. augustini kestvate XV Märjamaa päevade ja VII Märjamaa Folgi laste ja noorte päev.

Ajaks, kui saatemeeskond end valmis seadis, oli selsamal keskväljakul üks kontsert juba maha peetud ja vahetult enne saatesalvestust oli koolimaja taga koertenäitus.

Folgilist hõngu andsid Märjamaa salvestusele võõrapärastes rahvarõivastes inimesed publiku seas – Prantsusmaalt tulnud folkloorirühm La Delphinaled, kes veel samal õhtul keskväljaku kontserdil ka ise esines.

Hääled olid niisiis juba lahti lauldud ja inimesi oli rohkem kui keskväljaku suurele muruplatsile mahtus. Lapsed harutasid suhkruvatti ja kui Anne Veski alles oma ülesastumist ootas, liikus noori, kes käisid kauplemas, et tohiks end lasta koos temaga pildistada.

Kui korraks salvestuse proovi ajal vool kadus ja taevas vaikselt tumenes, võtsid saatejuhid Gerli Padar ja Jüri Aarma tempo üles, aga tegelikult vihma ei tulnudki.