FOTOGALERII: Lauluga maale jõudis Kurgjale


Lauluga Maale ja Talumuuseumi päev Kurgjal
Lauluga Maale ja Talumuuseumi päev KurgjalFoto: Sven Arbet

Eile toimus Pärnumaal, Vändra vallas Kurgjal, Carl Robert Jakobsoni talumuuseumi õuel ohustatud tõugude päev ja Lauluga maale salvestus. Lauluga maale tuuri saadab justkui hea kaitseingel, sest kui eile mujal Eestis paugutas pikne, siis oli Kurgjal suurepärane suveilm.

Eesti esimene ohustatud tõugude päev oli pühendatud talumuuseumi 140. aastapäevale. Päevakangelased on eesti maakarja veised, eesti hobune, eesti raskeveohobune, tori hobune, eesti vutt – kõik need kuuluvad ohustatud tõugude alla.

Kui maatõugu veistel oli oma iludusvõistlus, siis olid väljanäitusel ka hobused, kes võtsid mõõtu nii kooli-, tünni- kui rakendisõidus. Huvilised said näha Eesti vutte, mis on ainuke Eestis aretatud põllumajanduslik linnutõug.

Lastele olid avatud töötoad, kus nad said oma kätega teha valmis karjase pasuna või kepphobuse. Taluturul pakuti muu hulgas Kurgja Linnutaja talu mett.

Õhtul aga kogunes rahvas taluõuele, kus oli Lauluga maale salvestus. Peaesinejaks oli seekord Karl-Erik Taukar, kes sattus juba enne lavale minekut väikeste ja suurte fännide piiramisrõngasse.

Salvestust saab näha 2. augustil ETVst!