Koeru võib saada Eesti maadluskeskuseks

 (1)
Koeru võib saada Eesti maadluskeskuseks
Koeru maadlusturniirFoto: Ingmar Muusikus

Täna lõppenud I Maalehe ja Koeru Maaspordikeskuse maadlusturniir tõi rohkete võitjate kõrval ka uudise, et Koerust võib saada Eesti maadluskeskus.

Nimelt ei toimu Eesti andekamaid noorsportlasi koolitavas Audentese Spordikoolis üldse vabamaalejate õpetamist ja seni on selleks mõeldud rahad jaotatud klubide vahel. Nüüd peetakse plaani hakata maadlejaid kui reeglina maalt pärit sportlasi koolitama maal - Järvamaal Koerus.

Üks eeldus - rulli keeratav ja siis lae alla tõstetava maadlusmatt - on Koeru Keskkooli saalis juba olemas. Ka treenitakse siin noori maadlejaid. Ning koolil on internaat, kuhu üle Eesti kokku sõitvaid noori maadlejaid võiks majutada.

Aga peetud on ka suuremaid plaane. Koerusse peaks kerkima teine spordihoone. Projekt selleks on olemas, ehitusluba samuti. „Kui poleks masu, oleks hoone ilmselt juba püsti," väidab I Maalehe maadlusturniiril peakohtunikuna tegutsenud endine Eesti Maadlusliidu president kindralleitnant Johannes Kert. 

Sobivaks katusorganisatsiooniks ettevõtmisele on SA Koeru Maaspordikeskus, kasutama hakkaksid keskuse hooneid nii Eesti maadluskoondis, kaitsejõud kui Eesti Olümpiakomitee. Johannes Kert näeb tulevikus võimalust, et siis saaksid treenida Põhjamaade, Baltimaade, aga miks mitte ka Peterburi kandi maadlejad.

Ettevõtmisega on päri ka Koeru Keskkooli direktor Tiit Kalda, kes näeb sportlaste koolitamises üht võimalust keskooli allesjäämiseks maal.