Jaanitule plats kui sümbol


Jaanituli Kalevi staadionil
Jaanituli Kalevi staadionilFoto: Rauno Volmar

Jaanitule plats on Saue elanike jaoks VÄGA tähtis paik. Seal toimub palju erinevaid üritusi ja talve lõppedes põletatakse ära linnarahva kuused.

Jaanitule platsi kõrval on liiva võrk- ja jalgpalliväljak, kus inimesed saavad sportlikult vaba aega veeta. Kui inimesed ei soovi sporti teha, siis on seal olemas grilliplatsid. Seal saavad sõbrad omavahel grillida ja aega veeta.

Jaanitule platsilt on ka sissepääs Sarapiku terviserajale, kuid enne terviserajale jõudmist on näha päikesekella, ning külakiiku, millest on alles ainult raamid, niiöelda sümboolne kiik. Pärast rahulikku jooksu terviserajal on aeg tagasi tulle jaanitule platsile, seal asub koorilava, kus ei häbene esineda Eesti tuntud muusikud, näiteks Tanel Padar, Getter Jaani, Terminaator. Nende laulude saatel saavad inimesed erinevatel üritustel tantsu vihtuda.

Saue jaanitule plats on sauekate jaoks sümboolne paik, kus kogunevad nii noored kui vanad tugitooli sportlased ja sportlased. Seal on tegevusi ja üritusi igale maitsele. Ilma jaanitule platsita ei oleks Saue elu sama, mis ta on praegu.