Elamus Türgist: vahemereline briis levitab raha lõhna


Väljasõit Türki, Bodrumisse.
Väljasõit Türki, Bodrumisse.Foto: Aive Mõttus

"Oeh, ma ei suuda - muudkui pildistan ja pildistan neid imekauneid jahte," ohkas Maalehega Kreekast Kosi saarelt Türki Bodrumisse sõitnud reisiline.

Ja eks tal oli ohkamiseks ka põhjust: sadamasse olid rivistunud jahid, mille miininumhinnaks pelgalt peale vaadates võib arvata miljon eurot.

Uhked puust purjejahid alustavad pühapäeval, 18. oktoobril võidusõitmist regati Bodrum Cup raames, mis kestab 24. oktoobrini, startides Bodrumi sadamast, suundudes Türgi pinnal asuvasse Gümüsliki, sealt edasi Kreekale kuuluvale Lerose saarele ning põigates tagasiteel enne lõppemist Bodrumist läbi ka Türgi sadamalinnast Yalikavakist.

Bodrum on paljudele regatil osalevatele puust kerega purjelaevadele sünnikoduks, sest seal neid ka valmistatakse. Laevatehas asub sadamale suhteliselt lähedal ning on reidilt palja silmaga nähtav.

Meresõidu- ja laevandushuvilistele pakkus tänane päev palju: sai sadamakaidel ringi jalutada, laevu uurida ja meeskonnaliikmetega vestelda. Sarnaselt kreeklastele on ka türklased väga külalislahked.