Poes tuldi ligi: härra, ehk sooviksite vabamüürlaseks saada?

 (4)
Maaleht Šotimaal
Poes tuldi ligi: härra, ehk sooviksite vabamüürlaseks saada?
Vabamüürlaste poodMobiilifoto

Edinburghis kolades sattus üks Maalehe reisisellidest vabamüürlaste poodi ning külastuse ajal kutsuti tedagi lahkelt saladusliku liikumisega ühinema.

„Pood oli väike, aga tundus, et kõik on olemas,“ jagas mees muljeid. „Oli nii põllesid kui karikaid ja muud kraami.“

Mobiilifoto

Huvist sisse astumine tõi kaasa pikema vestluse leti taga seisnud mehega, kes soovitas reisilisel tungivalt nendega ühineda. Selleks piisab kahest soovitajast ning õigetele küsimustele tuleb jaatavalt vastata.

Reisi giid Heigo Sahk üllatus veidi sellest kuuldes, kuna siiani pole tema gruppidest kedagi otse poes värvatud, kuid möönis, et Edinburgh on üks vabamüürlaste ajaloolisi kantse.

Just sealt sai nende tegevus alguse, kui tegeleti hariduse saamiseks võimaluste loomisega ning seda joont hoiab linn tänase päevani.

Bianca Mikovitš
Seotud lood:

Et aga veel salapära lisanduks, külastas Maalehe reisigrupp Rosslyni kabelit, mida on seostatud Templiordu rüütlitega, vabamüürlaste ja Püha Graaliga.

Bianca Mikovitš

Seda viimast küll Dan Browni tuntud raamtu „Da Vinci kood“ järgi tehtud filmi tõttu, kuid salapära on rohkemgi — siiani on teadmata, kuidas said kabeli ilustuste hulka taimed, mida toona Šotimaal justkui ei tuntud, nimelt mõned kaktuselised ja samuti mais.

Bianca Mikovitš

Loe rohkem reisiblogist.