Kardioloogid ja haigekassa on südamehaiguste ööpäevaringse ravimise võimalikkuse osas täiesti erineval arvamusel

 (2)
PERH X-korpus
Foto on illustratiivne.Foto: Andres Putting

Haigekassa saatis kardioloogide seltsi ähvarduse peale infarkti kellaajaliselt ravima hakata rahustava teate, et uuest aastast ei toimu rahastamises mingeid olulisi muudatusi. Kardioloogide seltsi juht sellega nõus pole.

Eesti kardioloogide seltsi esimees Peep Laanmets kommenteeris haigekassa juttu, et eriala rahastuses ei toimu uuel aastal drastilisi muutusi, et hästi kõlab see jutt vaid neile, kes asja sisu ei tea.

Kardioloogia rahastust on tema sõnul vähendatud 2016 aastast rohkem kui 3 miljoni euro võrra. "Plaan on veel kärpida täiendavad enam kui 2 miljonit eurot 2017. aastast," jätkas ta.

Tema teada tehakse seda tehakse valikulise tervishoiteenuste kulupõhiseks muutmise teel. "Ehk kulupõhiseks tehakse ainult need teenused, mis võimaldasid senini „ülal pidada“ kahjumlikke ning ka tervishoiuteenuste loetelus üldse mitteolevaid teenuseid, mida me aga reaalselt osutame," selgitas Laanmets. Sinna hulka kuulub mitu kardioloogia valveteenust, k.a ööpäevaringne infarktiravi teenistus.

Haigekassa esindaja saatis Terviseuudistele kirja, kus nad kinnitab, et tervishoiuteenuste hinnakirja kaasajastamine ei vähenda teenuste kättesaadavust. Järgmisel aastal püsib kardioloogia eriala eelarve vähemalt tänasel tasemel, eelarvet ei vähendata.

Seotud lood:

"Vältimatu abi, ka infarkti korral, peab alati olema inimestele tagatud. Sellega arvestavad nii haigekassa kui ka haiglad lepingute planeerimisel," rõhutas esindaja kirja lõpus.

Allikas ja täispikk tekst: Terviseuudised.ee