Pingelisel ajal inimestel peavalu pole, kuid see tekib pingelangusega


Kosmeetika, meik, meikimine, ilu, välimus
Foto on illustratiivneFoto: Vallo Kruuser

Stressihormoonid on valuvaigistava toimega, mistõttu pingelisel ajal ei lase need peavalul tekkida. Seetõttu tekivad inimestel peavaluhood just nädalalõppudel ja pingelangusega.

"Kogu aeg on arvatud, et stress on see, mis peavalu esile kutsub. Tegelikult on uuringutes ka leitud, et stressi ja pinge ajal üldiselt peavalusid ei ole. Need tulevad siis, kui stress mööda saab, näiteks koolilastel ja üliõpilastel pärast eksamisessiooni. Või kes loevad loenguid või teevad projekte – ajal, kus on palju tegemist, peavalusid ei ole," selgitas Ida Tallinna keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja närviarst Toomas Toomsoo ERR teadusportaalile.

"Ütleme nii, et peavalusid esineb kaht sorti inimestel. Ühed on need, kellel on palju aega mõelda oma kehalistele sümptomitele ja sealt tekivad kahtlused ning hirmud. Teised on need, kellel on elu tõesti väga raske. Elupinged on suured, stress kasvab üle pea ning keha annab ühel hetkel lihtsalt järele. Eriti puudutab see pingetüüpi peavalu;" rääkis arst, et peavalu on hea eluga kaasas käiv nähtus.