Tahad teada, palju haigekassa on sinu ravi eest maksnud?

 (83)
Tahad teada, palju haigekassa on sinu ravi eest maksnud?
Ekraanitõmmis

Aprilli algusest saab patsiendiportaalist järgi vaadata enda viimase kolme aasta raviarveid.

Selleks tuleb logida sisse patsiendiportaali www.digilugu.ee ja vaadata järgi, kui palju arstilkäik tegelikult maksab. Vaadata saab ka oma laste raviarveid.

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo sõnul tähendab digiloo esimese etapiga kaasnev võimalus seda, et inimesed saavad vaadata, kui palju haigekassa nende ravimise eest maksab. „Selline võimalus muudab tervishoiusüsteemi rahakasutuse läbipaistvamaks ja suurendab patsientide teadlikkust tekkivatest kuludest,“ ütles Aaviksoo.

Teenus seisneb selles, et patsiendil on võimalik näha oma raviarvete kohta infot üksikute dokumentidena, mis sisaldavad patsiendi ja arve esitaja infot, diagnoosi ning raviarve summat. Ravimaksumuse hind kujuneb haigekassa kehtiva tervishoiuteenuste loetelu kinnitatud hindade alusel ja andmeid kuvatakse kuni kolme viimase aasta kohta.

E-tervise Sihtasutuse teenuste ja projektide halduse juht Heli Laarmann selgitas, et patsiendiportaali sisenedes saab välja võtta endale huvipakkuva perioodi raviarvete maksumuse. „Neid arveid, mis on kuvatud riiklikus patsiendiportaalis ei pea kunagi tasuma patsient ise,“ täpsustas Laarmann.

digilugu.ee

Aprilli algusest saab patsiendiportaalist järgi vaadata enda viimase kolme aasta raviarveid. Lihtsalt logi sisse patsiendiportaali www.digilugu.ee ja vaata järgi, kui palju arstilkäik tegelikult maksab. Uudishimulikud kiidavad heaks!Posted by Sotsiaalministeerium on Monday, April 4, 2016