4. aprillil kell 19:00 avatakse Nokia Kontserdimajas rahvusvaheline fotonäitus „Fotograafi visiitkaart 2012“, mis tutvustab fotograafe nende loomingu abil ja loob võimalused fotokunsti ning fotomüügi edendamiseks.

Sündmuse peakorraldaja Simon Tompeli sõnul muudab näituse eriliseks see, et teadaolevalt on see esimene rahvusvaheline fotonäitus Eestis, milles on esindatud korraga nii erineva tasemega fotograafid, alates algajatest kuni tuntud elukutseliste fotograafide, kunstnikeni ning erinevad ka piltide suurused, materjalid ja teemad.

Näitusest võtab osa 35 fotograafi, sh.: Iraanis syndinud, 30 aastat Pariisis elanud rezissöör, fotograaf Ali Sattarpour; Argentiina päritolu Prantsusmaal elav moefotograaf Flavia Raddavero; kuulsa fotograafi Ray Massey poeg ning tunnustatud fotode retusheerija, fotograaf Jean-Michel Massey; vaheldumisi Pariisis ja Londonis resideeruv filmimees, fotograaf Jethro Massey; tuntud Prantsusmaa moe- ja portreefotograaf Michaël Guichard; tuntud Portugali moefotograaf Nuno Palha; rahvusvaheliselt tunnustatud alpinist-fotograaf Jaan Künnap; tuntud fotograaf-kunstnik Mats Õun; Eesti Vabariigi Välisministeeriumi ning Vabariigi Presidendi ja valitsuse fotograaf Erik Peinar; rahvusvaheliselt tunnustatud panoraamimeister-fotograaf Andrew Bodrov; Filipiini päritolu harrastusfotograaf Ez Lynold Sajonia, kes õpib Eestis TTÜ's.

Kuna fotokunsti olemus ei ole laiema ringi jaoks üheselt mõistetav, toimub vahetult peale näituse avamist fotokunstiõhtu, kus tuntud kunstnikud Liina Siib ja Märten Kross algatavad diskussiooni fotokunsti olemusest ja koos analüüsitakse näitusel osalevaid töid. See on ka hea võimalus saada uusi ideid ja teadmisi, sobib nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

Aprillikuu jooksul selgitatakse välja parimad fotograafid, kes pääsevad Nokia Kontserdimajast edasi näitusele, mis avatakse maikuus STOCKMANN'i kaubamajas ja juunis Pärnu Kontserdimajas.

Lisaks fotonäitustele korraldab Eesti Fotoklubi sotsiaalstuudio ARTclubFX heategevusliku fotomüügi-kampaania, mille tuludest toetatakse ka Eesti Fotoklubi Fotokunstifondi ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi, enneaegsete imikute hingamispuudulikkuse probleemide raviks vajaliku SiPAP aparaadi ostuks.

Eesti Fotoklubi tegeleb fotokunsti edendamisega, fotode analüüsi, fotonäituste ja fotomüügi korraldamisega ning toimib fotograafide ühendusena.

Samal teemal:

Eestis korraldatakse rahvusvaheline rändfotonäitus „Fotograafi visiitkaart 2012“