Liisa Oviir Foto: Rauno Volmar

„Ettevõtlus saartel eeldab kindlasti teatud eripäradega arvestamist, kasvõi transpordi või tööjõu osas. Oluline on hoida kontakti ettevõtetega kõigis Eestimaa paikades. Nii Saaremaa kui Hiiumaa on head näited, kus konkreetsed tööstusharud on väga tugevalt arenenud. Siin on kindlasti palju õppida ka teistel Eesti piirkondadel,“ sõnas ettevõtlusminister Liisa Oviir.

Esmaspäeval külastab minister Hiiumaal asuvat puiduettevõtet OÜ Vesset ja plastiettevõtte AS Dagöplasti.

OÜ Vesset on 1997. aastal alustanud ettevõte, mis tegeleb puidust höövelmaterjalide tootmisega. Suurem osa toodangust turustatakse näiteks Lõuna Koreas, Jaapanis ja Itaalias. AS Dagöplast on polüetüleenist kiletoodete tootja. Peamiseks toodanguks on näiteks erinevad kilekotid, prügikotid, plasttorud jm.

Saaremaal kohtub minister teisipäeval Kuressaare linnapea Madis Kallase ja Turismi katusorganisatsiooni Visit Saaremaa esindajatega Kuressaare raekojas. Lisaks tutvub minister ettevõtega Baltic Workboats, kus arutatakse, mida on vaja laevaehituse ekspordivõimekuse suurendamiseks.

Baltic Workboats on kohalik laevaehitusettevõte, mis on viimase 15 aasta jooksul disaininud ja ehitanud rohkem kui 150 kõrgtasemel alust.