Euroopa piisonid. Foto on illustratiivne. Foto: Pixabay.com

Esimesena märkas ebaharilikku karjaliiget ornitoloog Adam Zbyryt, kes kirjeldas oma leidu uudisteagentuurile TVN24: “Piisonid on tumepruunid, tema aga hoopis heledam. Esialgu arvasin, et tegemist võib olla ristandiga, kuid binokkel aitas selle mõtte kohe kõrvale heita.” Külaline on hoopis noor limusiini tõugu lihaveis.

Piisonikarjas elav mullikas nägi terve välja ja käitus julgelt nii toona kui ka nüüd, mil teda paar nädalat tagasi koos sama karjaga taas nähti.

Bioloog Rafal Kowalczyki sõnul pole ta varem sellist asja kohanud, et kodustatud veis metsikute piisonite karjaga ühineks. “Samas, täielikult karja liikmeks teda ilmselt pole võetud. Kui piisonid “hingavad” koos nagu üks organism, siis tema seisab sellest pisut väljaspool.”

Samas, ohus ei paista mullika elu olevat.

Loodusteadlastel on aga muretsemiseks põhjust, sest kui mullikas paaritumisealiseks saab, võib selline ebaharilik sõprus paaritumiseni viia ning niigi ohus olevate metsikute piisonite populatsiooni hulka tekivad hübriidid.

“Teine oht on tiinestumisel veelgi — nimelt on piison palju suurem kui limusiini tõugu lihaveis. Võimalik vasikas võib kasvada nii suureks, et lehmik võib sünnitusel surra,” muretseb bioloog.

Praegu on jooksik paaritumiseks siiski liiga noor. Loom loodetakse enne kevade tulekut kinni püüda ja koju tagasi toimetada.