Teeliste jõululaat Foto: Jana Rand

Teeliste laadal osalenud Tamse, Külasema ja Paenase külal on kõigil väga korralikud katusega bussiputkad, kuhu musta stsenaariumi ehk halva ilma puhul saanuks kaubaga varjuda.

Õnneks oli aga ilm piltilus, kerge härmatisega ja kauplemiseks nagu loodud. Tamse bussipeatuses pakkusid naised müügiks käsitööd ja söögikraami. Külasema naised oli ehtinud ära bussipeatuse ees oleva suure kuuse, katnud sees glögi- ja koogilaua ning löönud lahti müügiletid. Müügiks läksid sokid-kindad, sallid-rätid, aga ka peedid, porgandid ja õunad.

Paenase küla bussipeatuses oli seltskonda kõige rohkem, siingi pakuti glögi ja piparkooke ning kohalik fotohuviline Erlis Paas oli müügile pannud oma fotod ning külavanem oli metsast jõulukuuski müügiks toonud. 

Laadal teenitud tulu investeeritakse enamasti külade järgnevatesse üritustesse ja ettevõtmistesse, kuid tulust olulisemgi veel oli mõnus jõulueelne meeleolu, mis jõudis kõikide laadalisteni. Tundub, et bussipeatustel on küla elus üsna oluline koht. Ehkki bussiliiklus teab mis tihe ei ole, saab neid katusealuseid ka muul otstarbel kasutada. Möödasõitjatel ka hea lihtne tulla ja kasvõi törtsu juttu ajada.