Rakvere Haigla juhataja Ain Suurkaev. Foto: Raivo Tasso

Rakvere haigla juhataja Ain Suurkaev selgitas, et Haigekassa kava näeb ette uuel aastal 2246 ravijuhu suunamise teistesse haiglatesse. Rakveres on eriarstiabi kättesaadavus umbes 80 % Eesti keskmisest. Paljud eriarstid on aga olemas ja tegutsevad. Just nende mahtude kokkutõmbamise kava on arusaamatu.

„Näiteks soovitakse, et 2016. aastal oleks 577 pediaatria ravijuhtu teostatud Tallinna Lastehaigla kaudu. Samas oli meil sellised 2014. aastal kõigest 89,“ rääkis haigla juht Suurkaev.

Ta lisas, et märkimisväärne osa lastega ravijuhtumitest on seotud erakorralise meditsiini osakonnaga. „Kas peame nüüd ka tööpäeval Rakvere EMO-sse (erakorralise meditsiini osakonda – toim.) koos lapsega tulevale emale teatama, et nad saadetaks hoopis Tallinna lastehaiglasse?“ küsis haigla juht.

„Kui ma osa tööd, mida saaks siin teha, Rakverest ära saadan, mida ma siis arstile ja patsiendile selgituseks ütlen?“ oli haigla juht plindris.

Suurkaev rõhutas, et haigla on tervikorganism, mis koosneb nii ambulatoorsest ravist, statsionaarsest ravist kui ka päevaravist.

Mis juhtub, kui üks selle ehitise nurkadest ära võtta, sellest loe homsest Maalehest.