Foto: Andres Putting

Argipäeva varahommikuti sõidab AS-i GoBus tühi buss peatumata linnast Vättale, et kell 7.20 Suure-Rootsilt startida ja linna sõita soovijad peale võtta. Õhtul väljub buss reisijatega Kuressaare bussijaamast kell 17.50 Suure-Rootsi poole, ent taas linna sõites reisijaid enam peale ei võeta, kirjutab Saarte Hääl.

Samamoodi sõidab esmaspäevast reedeni buss hommikul reisijateta Tõllusteni, et kell 7.06 linna poole sõitma hakates inimesed peale korjata. Õhtul väljub buss bussijaamast reisijatega kell 17.50 Tõlluste suunas, ent tagasi linna sõidab taas tühjalt.

Vätta poolsaarel Suure-Rootsi külas mööblit restaureeriva OÜ Diivanikoi omaniku Helin Koitmäe hinnangul on just kehv bussiliiklus muutnud ettevõttesse töötajate saamise raskemaks.

Pihtla vallavanem Jüri Saar nimetab praegust olukorda jaburaks ja lausa lolliks. “Minu arvates on kaks varianti: kas buss üldse ei sõida või kui sõidab, siis võtab inimesed peale,” ütleb ta. “Kui nii edasi läheb, ei olegi bussides lõpuks enam sõitjaid, sest inimesed otsivad endale sobivama transpordiviisi.”