Meigo Märgi Facebook

Nüüd on esimene eesmärk täidetud, vahendab portaal Läänlane. “Mul on Sulle täna eriti rõõmus meel kirjutada, et 12. septembri õhtul jõudsin linnakesse nimega Ierissos,” kirjutas Märk reedel oma blogis.

“Sellega ühtlasi lõppes minu jalgsi ümber maakera rännaku esimene pikem faas Tallinn (Eesti) - Ierissos (Kreeka), mille jalgsi läbimiseks jalutasin 4 kuud, kümnes riigis, kokku 2800 km.”

Märk kõndis läbi Eesti, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia, Ungari, Rumeenia, Serbia, Bulgaaria, Kreeka. Põhimõte oli see maa tõesti jalgsi läbida ning seepärast ei ole Märk oma retke jooksul autode peale hääletanud ega ühistranspordiga sõitnud.

Retke alguses ütles Märk Läänlasele, et loodetavasti on Kreeka vaid pika jalutuskäigu esimene sihtpunkt, aga ta palus seda avalikult mitte välja kuulutada enne kui on Kreekasse jõudnud.

Nüüd räägib ta juba Türgist ja Iraanist. “Kui kõik ettevalmistused sujuvad, siis juba oktoobri teisel nädalal soovin alustada selle “jalgsi ümber maakera rännaku” teise faasi ainult jalgsi läbimist, milleks on Türgi ja Iraan,” kirjutab ta.

Meigo Märki saab toetada ka rahaga. “1 euro on minu jaoks suur summa. 2 eurot väga suur. MÄRK MEIGO Arvelduskonto EE281010010151632019,” kirjutab ta.