Korjused kadusid suvepäikese käest enne, kui inspektor kohale jõudis. Muld mattis ka võimaliku karistuse, mille korjuste metsa vedamise eest oleks võinud määrata. Foto: erakogu

Pärnumaa Koonga valla metsaomanik Peep Põntson ja tema naaberkrundi omanikfirma esindaja Valdur Hüvato avastasid 2011. aasta juulis, et nende kinnistute (Karide ja Kure) piirile on keegi püstitanud jahikantsli ehk puust jahitorni, torni ette platsile paigaldanud aga lakukivi.

Nähtavasti olid jahimehed soovinud meelitada ligi kiskjaid, näiteks karusid – kantsli ümbrus oli mitmes kohas reostatud koduloomade korjuste ja viljaga.

Omanike jaoks tähendas see ilusa metsavälu ja selle ümbruse omavolilist lagastamist. Seejuures tundus, et rikutud on päris mitut seadust.

“Omavoliline puuraie, sõidukitega väljaspool teid loata sõitmine, millega tallati sisse terve tee, eriti aga loomakorjuste metsa vedamine ning loata ehitise püstitamine,” loetleb Karide kinnistu omanik Põntson, kes on tuntud kui osaühingu Metsaekspert juhatuse esimees.

Tema tehtud fotodel kajastub võigas vaade metsalagendikul roiskuvatele korjustele – mehed lugesid kokku vähemalt kaks mullikat ja viis kodusiga.

Avalehele
22 Kommentaari
Loe veel: