Meeste tantsupeo suurimaks saavutuseks peavad korraldajad seda, et tantsima on toodud nii koolipoisid kui noored mehed ja muudes maades katkenud meeste tantsutraditsioon püsib Eestis elavana. Foto: Sergei Stepanov

Hiljaaegu külastas Meeste Tantsupeo 4 ehk MTP4 peaprodutsent Madis Orav Tallinnas Kalevi staadioni tutvumaks võimalustega korraldada aasta 2020 pidustused väljaspool Rakveret.

Vaimne allakäik

„Rakvere linna juhid pole soovinud minuga kohtuda, peo sisulisi külgi arutada,” mainis peo idee autor ja pealavastaja Maie Orav meenutades ka eelmise peo kentsakant linnapoolset toetust. „Linn andis 10 000 eurot ning peale pidu esitas arve 12 000 eurole. Lisaks staadioni üür.” Orava sõnul pole paremuse poole liikunud ei viieaastasele peoprotsessile linnalt püsifinantseeringu saamine ega mitte ka staadionitribüüni suuremaks ehitamine.

„Aga selleks Rakverel raha on, et vedada kesklinna nädalavahetuseks tonnide kaupa liiva rannavolle mängimiseks,” pahandab Rakvere senise mainekujunduse ühe tugilata looja, riigi kultuuripreemia nominent Maie Orav.

„Rakvere käib vaimselt alla, ei mõisteta: iga kultuuri pandud euro toob kolm tagasi,” on Orav murelik. Ta mainib olulise mainekaotusena ka Rakverele suurt rahvusvahelist tähelepanu toonud jõulukuuskede autori Teet Suure linna teenistusest lahkumist.

Soojadest sõnadest ei piisa

Reisner rõhutas: „Kui linnajuhid peavad oluliseks MTP jäämist Rakverre, tuleb leida lahendused nii eelarve, kui ka kogu muu tehnilise korralduse osas, pelgalt linnajuhtide soojadest sõnadest jääb väheks.”

Sel taustal küsis Maaleht Rakvere linnavalitsuselt kommentaari, et milline on Rakvere linna tänane rahaline panus MTP4 ettevalmistamisse, kas ja millised arutelud peo toimkonnaga on toimunud, kas ja kui palju on MTP toimkond täna kaasatud Rakvere laiema kultuuripoliitika laiemasse kujundamisse, kas ja millal on kavandatud Rakvere staadioni istekohtade arvukuse suurendamine?

Vastus tuli lühike: „Meile teadaolevalt on aastal 2020 Rakveres toimumas Meeste Tantsupidu ja linn teeb korraldajatega selle õnnestumiseks kindlasti koostööd. Olen korraldajatega mõned kuud tagasi kohtunud, kuid linnal veel lõplikke kokkuleppeid MTP4 osas sõlmitud ei ole.” Nii kirjutas abilinnapea Triin Varek.
KOLM. Meeste tantsupidu Rakveres
Foto: Sergei Stepanov