Esmaspäeval toimusid Salme vallas Lassi külas vendade Sõnajalgade tuugenile Eleon 3M116 tiibade monteerimine. Tööd vältasid varavalgest pimeduse saabumiseni, viimased töötsüklid tehti pimedas. Foto: Irina Mägi, Öselfoto oü

Salme valla ehitus- ja maanõuniku Jüri Kluge sõnul tekkis vastuolu lennuametiga seetõttu, et ehitusloale märgiti tuugeni masti kõrguseks 116 meetrit. Lennuamet arvestab aga kõrgust ülemisest tiivanurgast, kirjutab Saarte Hääl.

“Planeeringus toodud 116 meetri puhul lennuamet probleemi ei näinud,” kinnitas Kluge. Täpsed mõõtmised alles tehakse, aga teoreetiliste andmete alusel kujuneb tuuliku üldkõrguseks 180 meetrit.

Lennuameti lennuliiklusteeninduse ja lennuväljade osakonna vaneminspektor Andres Lainoja kutsub Salme vallavalitsuse esindaja 8. jaanuaril Tallinna aru andma. Algatatud väärteomenetluse aluseks on lennuseaduse paragrahv, mis sätestab lennuvälja, kopteriväljaku ja üle 45 m kõrguste ehitiste planeerimise, ehitamise ja kasutuselevõtmise tingimused.

AS-i Eleon esindaja Andres Sõnajalg tuuliku kõrguses probleemi ei näe ja kinnitas, et tuugen on lennuametiga kooskõlastatud. Kõrguse muudatus sai tehtud täiendava planeeringuga ja see on lennuameti poolt heaks kiidetud.