Luiged Matsalu lahel Foto: Vallo Kruuser

„Matsalu on loodushuviliste tähelepanu köitnud juba üle 140 aasta. Idee interaktiivse teejuhi loomiseks oli meil juba mõnda aega ning rõõm on tõdeda, et nüüdsest võimaldab elektrooniline teejuht infot saada nii kodus olles kui ka kaitsealal kohapeal ringi liikudes. E-teejuhti täiendatakse pidevalt uue infoga ning lisatakse ajakohaseid andmeid,“ ütles Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni juhataja ja üks idee algatajatest Kaja Lotman.

E-teejuht tutvustab Matsalu rahvuspargi maastikke ning taime- ja loomariiki. Lehel asuva meeleoluprogrammi abil saab ette võtta rännaku läbi Matsalu linnukevade.

E-teejuhi eesmärgiks on huvilistele näidata ka neid kohti rahvuspargis, kuhu muidu kaitsealal ilma loata minna ei tohi. Peale tekstide ja piltide saab lugeda ja vaadata intervjuusid rahvuspargiga seotud inimestega. Huvilised võivad oma teadmised proovile panna viktoriiniküsimustele vastates.

Nutiseadmega matsalus kohapeal ringi liikudes võimaldab abivahend GPS-i abil tuvastada oma asukoht, vaadata, mis objektid lähedusse jäävad ning soovi korral lugeda leitud objektide kohta ka lisainformatsiooni.

Interaktiivne teejuht valmis koostöös OÜ-ga Naturewalk ning selle tegemist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.