Foto: Silikaat AS

Et kodu oleks pikaajaline investeering, tasub eelistada kauakestvaid ehitusmaterjale. Energiatõhususe ja hea sisekliima saavutamiseks peab maja sooja hoidma, kuid samas ka hingama, et ei tekiks üleliigset niiskust ja hallitust. Põhjamaises kliimas on end hästi tõestanud kivist majad. Üks parimaid materjale kivist maja ehitamiseks on silikaatplokk, mis on lihtsasti paigaldatav, pika elueaga ja loodusliku koostisega.

Hea sisekliimaga ruumid

Silikaatplokk sobib suurepäraselt nii kandvate seinte kui ka vaheseinte ehituseks. Tegemist on ehitusmaterjaliga, mida valmistatakse lubja ja liiva kokkupressimisel kõrge rõhu all oleva veeauru keskkonnas. Looduslik koostis annab silikaadist ehitatud majale hingava ja meeldiva sisekliima. Materjal ei erita eluruumidesse mürgiseid aure, tänu millele saavutatakse tervislik ja kõikidele tänapäevastele nõuetele vastav elukeskkond. Kivimaja kasuks räägib ka see, et see hoiab talvel paremini sooja, samas kui suvel pakuvad kivist seinad pigem jahutust.

Tugevate seintega vaikne kodu

Võrreldes teiste seinade ehituseks kasutatavate materjalidega on silikaadist seinad tugevamad ja helikindlamad. Näiteks kergplokist sein peab olema ligi kaks korda paksem, et saavutada sama helipidavus, mis on silikaadist ehitatud seinal. Võrreldes kergplokkidega on silikaadil lausa kuuekordne survetugevus. See võimaldab silikaadist seinale muretult kinnitada ka raskemaid esemeid, nagu köögi seinakapp, veeboiler jne.

Lihtne ja säästlik paigaldus

Silikaatplokk on välja arendatud silikaattellisest ja maja ehitamisel räägib selle kasuks mugav ja kiire paigaldusvõimalus. Silikaatplokki võib kasutada nii uue maja välis- ja siseseinte ehitamiseks kui ka vanade hoonete rekonstrueerimiseks. Tänu punn-soon ühendusele, ei pea silikaatploki puhul täitma vertikaalvuuke, samuti ei vaja see lisaarmeerimist ega plokkide betooniga täis valamist. See tagab märkimisväärse rahalise kokkuhoiu nii töötundide kui ka lisamaterjalide pealt. Laotud müür jääb sile, tänu millele vähenevad kulud siseviimistlusele. Kõik see väljendub ka maja ehituse lõpphinnas. Plokkides olevad õõnsused võimaldavad lihtsalt vedada elektrikaableid või veetrasse.

Silikaatploki eelised teiste ehitusplokkide ees

  • Looduslik koostis, mis tagab hea soojapidavuse ja sisekliima
  • Kõrge helipidavus
  • Lihtne ja kiire paigaldus
  • Ei nõua lisaarmeerimist ega betooniga täis valamist
  • Tugevaim ehitusplokk turul
  • Lihtne torude ja kaablite paigaldus läbi ploki õõnsuste

AS Silikaat on ainus silikaattoodete valmistaja Eestis. Kõik Silikaadi tooted valmivad 110-aastase kogemuse, tööle pühendumuse ja hoolega. Tooteid eksporditakse nii Skandinaaviasse kui ka mujale Euroopasse. Ka koduturul on silikaatplokkide kasutamine järjest populaarsem.

Rohkem infot: silikaat.ee