Mingit möödasõitu ei olnud, veok oli risti teel. Signe Lahteinil polnud võimalustki õnnetusest pääseda. Kristjan Lepp

Selle nädala teisipäeval oli Jõgeva maakohtus viimase hetkeni õhus kahtlus, kas Türgi kodanik Ramazan Taşcı (23) sinna üldse ilmub. Selgust tõi ringkonnaprokurör Anneli Hinto, kes teatas, et Taşcı on juba vähemalt tund aega kohal olnud ja viidab aega kohtumaja ukse ees õues.

“Kui keegi läheb teda kutsuma, siis arvestage, et ta räägib ainult türgi keelt ja ühestki teisest keelest aru ei saa,” hoiatas Hinto. Sestap läkski õue vahepeal saabunud tõlk.

Prokuröri jutust selgus, et seoses menetlusega oli Taşcı ühel korral suvel Eestisse kutsutud ning ta ka tuli — lendas Tallinnasse, sealt sõitis bussiga Põltsamaale ja edasi hääletas Jõgevale. Nii prokurörile kui ka kohtunik Raina Pärnale jättis see initsiatiiv silmanähtavalt soodsa mulje, eriti arvestades, et mingit muud sidet Eestiga noormehel polnud — avariipäeval oli ta vaid läbisõidul tema Türgis asuvale tööandjale tehtud tellimuse tõttu.

“Ma ei saanud ju tulemata jätta,” rääkis Taşcı pärast istungit Maalehele. “Siis oleks kõik arvanud, et ma ei tule, sest olen süüdi.”

Õnnetusele järgnenud öö sündmuspaigal oma autos veetnud mehe jutust ilmnes ka, et algne versioon sellest, et õnnetus juhtus, kui Lahtein sooritas möödasõitu, võis tekkida viisist, kuidas teda kohapeal küsitleti.

Vaata skeemi, kuidas õnnetus toimus!

Avalehele
206 Kommentaari