Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Hannu Kinnunen, kes elab juba paarkümmend aastat Tartumaal, ostis pankrotistunud kalatööstuse 2004. aastal ja on sellesse matnud juba umbes 300 000 eurot. Kõigepealt ostis hooned, siis maa ja lõpuks veel kaks krunti lisaks.

“Rahaks teha sai siit väga vähe, sest kõik on puhtalt vanarauakaup. Saime vaid kopikaid,” märgib Kinnunen ja lisab, et nüüd tuleb kõik see risu ära koristada. See läheb hinnanguliselt maksma 100 000 euro ringis.

Kinnistut ostes oli mehel pilt silme ees, mis platsile tuleb. “Tuleb üks väga ilus asi,” on ta optimistlik. “Mere äärde tulevad paarismajad ja siis teeme veel tervisekeskuse, mitte spaa, sest nendega on juba liiale mindud. Need ei toimi enam. Meie teeme tervisekeskuse vanematele inimestele. Neile, kel raha on ja kes tahavad ennast ravida, puhata looduskaunis kohas.”

Kinnuneni sõnul pole ta selle projekti taga üksi, on kaasinvesteerijad Rootsist ja Soomest, kes on siin kohal käinud ja asjast väga huvitatud. Samal seltskonnal on praegu Lapimaal käsil väga suur rajatis, 700 000 ruutmeetril laiuv linnak.

Tervisekeskuse detailplaneering, mille autoriks Saaremaa mehed firmast Klotoid OÜ oli eile Muhu vallavolikogu istungil arutusel ja kinnitati. Nüüd saab töödega edasi minna.