LOODUS Foto: Karin Kaljuläte

Kui täna sajab üle Eesti kohati hoovihma, siis reedel on sajuhooge tihedamalt Ida-Eestis, kuid sajuhulgad jäävad enamasti tagasihoidlikeks. Alates laupäevast rünksajupilvede areng hoogustub. Neid tekib üle Eesti ja esialgu suureneb äikeoht Ida-Eestis.

Pühapäeval ja esmaspäeval jäävad aktiivsed madalrõhkkonnad meist kaugele, kuid õhumass Eesti kohal on ebapüsiv, niiske ja soe. Tuul on nõrk ja nii arenevad päeval mitmel pool võimsad rünksaju ja äikesepilved, millega kaasnevad kohati tugev sadu, rahe, aga ka ägedad 20 m/s küündivad tuuleiilid.

Tuul puhub kuni pühapäevani põhjakaarest. Kõige tugevam on põhja- ja kirdetuul täna, sisemaal kuni 10 m/s, rannikul puhanguti 14 m/s. Edaspidi tuul nõrgeneb. Alates pühapäevast kaotab tuul kindla suuna ja on nõrk, kuid päeval koos äikesepilvedega võib olla tugevaid ja väga tugevaid puhanguid.

Tänane päev on pilvisem ja tuulisem ning õhutemperatuur palju üle 20 kraadi sisemaal ei tõuse, kuid edaspidi jätkavad päevamaksimumid tõusvas joones. Alates pühapäevast on oodata üle 25 kraadist soojust, kohati tõuseb õhusoe 28 pügalani. Samuti on ööd soojad. Termomeeter näit jääb öösel 15..18 kraadi juurde pidama ja vaid sisemaal langeb kohati üürikeseks 12..14 kraadi peale.