Põder linnas. Foto: Rauno Volmar

"Need on enamjaolt eelmistel aastatel sündinud noorloomad, kes on ema poolt uue järglase tõttu eemale tõrjutud. Tihti ei oska nad veel hästi orienteeruda ja sattuvadki enda jaoks võõrasse ja ohtlikku keskkonda - inimasulasse," selgitas päästeameti Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs

"Siiamaani pole päästjatel nendega erilist tegemist olnud, metsaelanikud on enamasti siiski iseseisvalt asulast välja jõudnud."

Tegelikult on suured loomad ohtlikud aga just sõiduteele joostes. Näiteks üleeile õhtul põhjustas põder Saue vallas Laagri alevikus liiklusõnnetuse, milles said viga tema ise ja ka inimesed talle otsa sõitnud autos.

Isegi Tallinn on oma ülesehituselt küllaltki roheline linn, mööda linnaäärseid metsatukki on loomadel võimalik küllaltki rahulikult linna siseneda.

"Sellisel moel linna sattunud loom on aga stressis. Teda nähes on roolis mõistlik vähendada auto sõidukiirust või jääda hoopis seisma. Samuti peab lastele meenutama, et ühtegi võõrast (mets)looma ei minda puutuma. Helistades hädaabinumbril 112, on hea, kui osatakse öelda looma võimalikult täpsed koordinaadid. See hõlbustab päästjatel tema kättesaamist ja loomulikku keskkonda tagasitoimetamist," selgitas Hirs.