Piimalehma tänavuaastase kujunduse autor Renata Kallasmaa külastas lehmakest tema eelmises peatuspaigas Viljandis. Foto: Eesti Toiduliit

Et anda Tartu Kunstikooli skulptori Lauri Tamme ja kunstniku Ülle Ottokari 2016. aastal loodud piimalehmale värske ilme, kuulutas Toiduliit tänavu välja ka kujunduskonkursi. Žürii lemmikuks osutus 8-aastase Renata Kallasmaa kavand, mille saatis konkursile Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 2. b klassi õpetaja Marika Viks.

Võidutöö autor on tema ema sõnul ka ise suur kodumaiste piimatoodete austaja. Eriti maitsevad Renatale kohukesed, kohupiim ja kodujuust aga ka piim, millest emaga koos valmistatakse nii maitsvad piimakokteile kui kakaod. Kunstnik Ülle Ottokari poolt lehmale kantud kujundust lubas Renata kindlasti suve jooksul vanematega koos vaatama minna. Ja seda ta tegigi - käis lehmakest kaemas Vijandis.

Piimalehma tänavuaastase kujunduse autor Renata Kallasmaa külastas lehmakest tema eelmises peatuspaigas Viljandis.
Foto: Eesti Toiduliit

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul ongi piimalehmaga tutvust tegema oodatud eriti just lapsed, kellel on lubatud vanemate järelevalve all skulptuurile ka lausa selga ronida.

„Pole saladus, et piim ja piimatooted on kasvava lapse organismile äärmiselt vajalikud ja kasulikud. Seda, et piim on ka laste seas kõrgelt hinnatud, näitas muuhulgas ka Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja TNS Emorilt tellitud uuring, mille kohaselt joob 90% lastest regulaarselt piima,“ lisas Potisepp.

Foto: Eesti Toiduliit

Kõik Põlva elanikud ja külalised on oodatud linna keskparki lehma uudistama ja lehmaga koos pilti tegema. Samuti läheb kõikide vahel, kes teevad lehmaga pilti ja laevad selle sotsiaalmeediasse kasutades teemaviidet #piimonsuperhea, loosi ka rikkalik kinkekott erinevate piimatoodetega. Pärast Põlva külastamist võtab lehm ette teekonna tagasi pealinna ja asub linlasi tervitama Balti jaama turul.