Jaan Urvet Foto: Sven Arbet

Jaan Urvet sooritas I astme väljaõppe arvestuse nin ta kaasati Lääne prefektuuri Kuressaare politseijaoskonna abipolitseinike rühma.

"Kuritegevust meil siin küll pole, kuid just turismihooajal on abipolitseinikku kohalike inimeste kaitseks vaja," lausus portaalile saarlane.ee Jaan Urvet. "Ikka tuleb siia turismihooajal inimesi, kes arvavad, et võivad siin ei tea mis teha. Ka möödunud suvel oli paar juhust, kus oleks olnud vaja abipolitseiniku sekkumist, sest ainult vallavanema näpuhoiatusest ei piisa. Vallavanem jääb nende jaoks heaks jõuluvanaks ja hoiatusi ei panda miskiks. Nii see karistamatuse tunne süveneb."

Jaan Urveti sõnul saab ta abipolitseinikuna selga vormi ning see peaks ülekäte läinud turiste ohjama. Ka on abipolitseinikul suuremad volitused kui vallavanemal.

"Plaan on vähemalt korra nädalas teha ringkäik sadamas ja kui vaja siis sekkuda muul ajal ka võimalikesse tekkivatesse konfliktidesse ja need rahumeelselt lahendada," lisas Ruhnu vallavanem.

Idee hakata abipolitseinikuks sai Jaan Urvet Järvamaa Väätsa vallavanemalt, kes samuti vallatöö kõrvalt omavalitsuses korda hoiab.