Perearstide seltsi juhatuse esimees Diana Ingerainen. Foto: Tiit Blaat

Seda võiks nimetada suureks Euroopa Liidu rahaga tehtavaks kinnisvaraprojektiks, kuigi see pole päris nii. Või hoopis perearstireformiks, mis peaks parandama arstiabi kättesaadavust ja eelkõige kvaliteeti. Otsustage ise, kumb see on või kas see on hoopis midagi enamat.

Eesti riik saab Euroopa Regionaalarengu Fondist 85,2 miljonit eurot, lisab ise veerandi, ning 113,6 miljonit eurot on nagu maast leitud. Selle tohutu summa eest tuleb kümne aasta jooksul ehitada või renoveerida vähemalt 35 esmatasandi tervisekeskust. Ehk siis paika, kuhu inimesed esimesena pöörduvad, kui kõht valutab, pea pööritab, on vaja teha lihtsamaid uuringuid, saada retsepti jne.

113,6 miljonit eurot on mõeldud keskuste arendamiseks seesuguseks, et head arstid tahaksid seal töötada ja inimestel oleks seal hea olla ning saaksid kvaliteetset ravi. Toetusesaaja ei pea lihtsalt olemasolevaid ruume remontima või sisustust-aparatuuri parendama – võib ka täitsa uue keskuse ehitada. Ent olgu plaan milline tahes, täidetud peab olema hulk nõudeid. Neist allpool täpsemalt.

Avalehele
67 Kommentaari
Loe veel: