Lasnamäe jaanituli 2017 Foto: Rauno Volmar

Staabi ülesandeks on kindlustada, et lisaks keskkonnakahjude suurenemise ärahoidmisele oleks tagatud ka elupäästevõimekus üle Eesti. Selleks monitoorib staap olukorda, koordineerib päästeressursse ja kommunikatsiooni.

„Oleme jälginud suurest tuleohust tekkinud olukorda kõrgendatud tähelepanuga. Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi,“ ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.

„Jälgime toimuvate sündmuste kulgu ja prognoosime võimaliku täiendava abi vajadust, sealhulgas oleme valmis ka rahvusvahelise abi taotlemiseks.“

Päästeameti kommunikatsiooniosakonna nõunik Iveri Marukašvili täpsustas, et keeld kehtib praegu metsaalade kohta. Koduaias ning asulates selleks ettevalmistatud kohades võib lõket teha, ka surnuaedades tohib spetsiaalseid kaetud kalmuküünlaid süüdata, kuid peab siiski olema äärmiselt ettevaatlik.

"Jaanitulede osas võtame seiskoha järgmise nädala algul," lisas Marukašvili.

Päästeamet tuletab meelde, et suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine, sh selleks ettevalmistatud kohas.

Looduses jaanilõket praeguse seisuga küll süüdata ei tohi, kuid plaanitud peod toimumata ei jää. Infot jaanipidude kohta leiad SIIT.