Foto on illustratiivne. FOTO: RAIGO PAJULA

Teeme siinkohal Maalehe lugejate jaoks kokkuvõtte, mida inimesed, keda ajakirjanikud oma teel kohtasid ning kellega lühidalt või ka pikemalt juttu puhusid, tasuta bussisõidust arvavad.

LIHULA. Kuigi bussipeatuses aega maha jutlenud pensionärid olid hästi kursis väikelinna kohaliku eluga, tekitas neis segadust kohalik bussisüsteem. Tõsi, seda küll eelkõige haldusreformi-järgsete muudatuste kui tasuta-või-mitte küsimuste pärast.

PÄRNU. Bussijaamas segaduses olnud prouad olid väga rõõmsad, et sõit on kõigile tasuta, aga bussi peale siiski ei tulnud, vaid uitasid hoopis eemale.

VILJANDI. Tundus, et väga optimistlikud inimesed selle süsteemi püsimises ei ole, samuti ei osanud nad uudsuse tõttu sellest veel väga tugevalt arvata. Üks aednik märkis, et juba põhimõtte pärast tahaks bussisõidu kui teenuse eest maksta. Samas lisas ta, et tuleb tänulikult vastu võtta, kui tasuta pakutakse.

Kas sina oled tasuta bussisõitu proovinud? Kui jah, siis jaga oma kogemusi kommentaariruumis teistegagi.

Kuidas tasuta bussidega Eestile tiiru peale tegevatel ajakirjanikel täna päev möödub, milliseid inimesi ja olukordi nad kohtavad, sellest loe ERR-i otseblogist.