Foto: Toidupank

Detsembrikuus said toiduabi kõik maakonnad, ka need, kus seni veel kohalik toidupank puudu. Seetõttu langes põhikoorumus Tallinna ja Tartu toidupankadele, kus mõlemal pool tehti üle 800 toidupaki ja aidati nõnda ka Saare-, Rapla-, Valga- ja Jõgevamaad.

Tänu koostööle SOS Lastekülaga oli sellel aastal võimalik pakkidest lisaks toiduabile leida ka 10 ilusat jõulukaarti, millest oli loodetavasti abi jõulurõõmu edasijagamisel.

Tartu Toidupanga koordinaator Tiina Grauberg võtab oma kiire detsembri kokku: "Meie tegime Tartus üsna täpselt 815 toidukotti. Need olid eri suuruses, sest tahtsime jõulurõõmu valmistada nii paljudele kui vähegi võimalik – nii üksikule kodutule kui suurtele peredele. Seetõttu olid ka pakid oma koostise ja suuruse poolest päris erinevad, vastavalt leibkonna suurusele, aga ma leian, et see oli hea lahendus."

Tallinnas pakiti suhteliselt suuremad toidukastid, sest Tallinna Toidupank saab ettevõtetelt enam annetusi ja jagab neid ka teiste toidupankaga. Samuti läksid pealinnas hästi toidukogumispäevad.

„Tahaksin väga tänada kõiki häid inimesi, nii suuri kui väikesi, kes on toetanud meie tööd kas rahaliselt või on osalenud toidukogumispäevadel,“ ütleb Toidupanga juht Piet Boerefijn. „Ilma kõigi nende inimeste abita poleks me nii paljusid aidata saanud.“

Kogu 2012. aasta oli toidupankade jaoks taas suure kasvu aasta. Kokku tehti ja jagati laiali 50 000 toiduabipakki.

Pea kolm aastat tagasi asutatud Toidupank võtab kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaja ületavaid tooteid, komplekteerib vabatahtlike abiga toidukastid ja jagab need laiali enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele, aidates nõnda kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas ja jagades toitu neile, kel on sellest puudu. Iganädalaselt jõuab täna Toidupanga toiduabi umbes 1300 pereni Eestis.