Selliselt mõõdistab Timbeter puiduvirna mahu notiotste diameetri põhjal.

Nüüd aga on Timbeteri diameetri mõõtmise versioon valmis ning nagu ütles Vallo Visnapuu – uus, senisest Timber Diameterist üksjagu täiuslikum versioon puidu mõõdistussüsteemist ootab nüüd kümmekonda tõsist kritiseerijat ja hindajat, et lõplik tulemus oleks võimalikult kasutajasõbralik, kiire ja täpne.
„Timbeteri äpp teeb puiduvirnast pildi, otsib üles kõik selles sisalduvad notid ja määrab iga noti koorealuse keskmise diameetri. Palkide pikkus tuleb sisestada käsitsi,“ iseloomustab Visnapuu rakenduse tööpõhimõtet. „Arvestuse tulemusel saame nottide arvu, puidu mahu ja keskmise diameetri. Võimalik on iga noti läbimõõtu eraldi käsitsi paika seada.“ Timbeter on tavapärasest mõõtmisest aga oma kümme korda kiirem, samuti täpsem.

Edasi jookseb saadud info kesksesse turvatud andmebaasi, kus kajastuvad puidu maht, pikkus ja virna geograafilised koordinaadid. Olemasolevaid andmeid (asukoht, kogus, puuliik, koefitsient) saab koos pildiga lihtsalt edastada näiteks e-maili abil, mis teeb kogu protsessi kiiremaks ja läbipaistvamaks. Lisaks saab Timbeteri liidestada teiste majasiseste infosüsteemidega nagu näiteks CRM, raamatupidamine, palgaarvestus või ERP, mis on suureks abiks müügipakkumiste või raportite tegemisel ning logistika planeerimisel.

Varasem, lihtsam versioon, mida sai iga soovija oma telefoni laadida ja mille kasutamine on esimese tuhande tihumeetri ulatuses tasuta, võimaldas lisaks virnamõõtmisele panoraammõõtmist ning autodelt mõõtmist. Lisaks koefitsiendi abimees virnatäiuse määramiseks ning laomoodul, kuhu kõik mõõtmised koonduvad.