Foto: Anni Õnneleid

Eestis toodetakse sisetaldu vaid Võru külje all Kirumpää külas asuvas jalatsivabrikus ja „OmaKing“ kaubamärgi all pakutakse ligi 30 erinevat mudelit. Ettevõtte tegevjuht Liis Tillmann rääkis, et sisetaldadel on kolm peamist funktsiooni – talvel saab nendega jalatsitele soojust lisada, vanale jalatsile puhtama tunde anda või ennetada erinevad jalavaevusi.

„Toestatud sisetallad aitavad ennetada mitmeid jalavaevusi. Meie sisetaldu soovitatakse erinevate jalavaevuste puhul ka jalaravi spetsialistide poolt,“ ütles Tillmann.

Foto: Anni Õnneleid

Kui talvel kipuvad jalad saabastes külmetada, tasub osta soojad sisetallad, neid on nii paksemaid (lambavillast ja lambanahast) kui ka õhemaid. Õhemad on alt fooliumiga, mis hoiab maapinnalt tuleva külma eemal ja pealmine õhuke lambavillakiht sooja jalatsis.

Higistamise vastu aitavad aktiivsöelisandiga sisetallad, millel on higilõhna neutraliseeriv toime, nagu ka hõbekiuga sisetaldadel. Need, kel kipuvad jalatsid hõõruma ja ville tekitama, võivad abi saada erinevatest kingade sisse liimitavatest abivahenditest. Loomulikult on valikus ka tavalised nahast sisetallad.

„Inimeste teadlikkus on päris palju kasvanud ja juba osatakse küsida,“ rõõmustas Liis Tillmann. Oma Kinga tootevalikuga saab tutvuda veebilehel www.omaking.ee.