Pilt on illustratiivne Foto: Arno Mikkor

Loomakaitse Liidu huviorbiiti sattus Järva-Jaani kandi inimeste elukese korraldamise otsuseid koos teistega vastuvõttev talunik mõned kuud tagasi. Kaebuse kohaselt elavat Karinu külas, Sepa kinnistul, Sämmi-nimeline koerake üsna viletsat elu ja on enamuse ajast üksi. Lisaks olla peni ninaesine üsna vilets ja loomakesel polevat ka kuuti.

Teate kohaselt oli Sämmi peremees surnud ja ning krundi üle on käimas juriidiline vaidlus.

Karinu küla elanik rääkis veel, et umbes paari ­aastane ülisõbralik Sammi on nüüd pidevalt maja lähedal ketis ning varjuda saab ta vaid mingisse hurtsikusse. Vahel viiakse talle ka süüa, kuid kaugeltki mitte iga päev. Koera toidetavat aga saia, vee- või mingi piimaplögaga. Tõsi, üleeile oli näha ka koerakrõbuskeid, aga vett ees ei olnud. Õhutemepratuur oli mäletatavasti siis +25 kraadi ja päike kõrvetas küllaltki karmilt. Nii see hää inime siis toobki ise talle lisasööki ja viib ka jalutama. Mõistagi saab kurb koer alati korralikult üle paitatud ja kallistatud, aga ega väga tihti koerakese juures ju käia saa.

Loomakaitse Liit tegi Järvamaa veterinaarkeskusele kaebuse ja küllap minnakse lähiajal Sämmi eluolukest kontrollima. Loodetavasti pole inspektor ja vallavolinik omavahel tuttavad ja vaatamata väikese koha traagikale hinnatakse pidamistingimusi ikka objektiivselt.

Loe edasi Eestimaa Loomakaitse Liidu blogist!