Marketi avamine Foto: Karin Kaljuläte

Toitumisteadlane dr Mai Maser ütleb, et mitmekülgse toitumise puhul peaks inimene saama toidust kõik vajalikud ained kätte. Vaid D-vitamiinist kipub meie laiuskraadidel puudus tekkima.

Kahel viimasel aastal on Eesti parima toiduaine konkursil tiitli “Parim toit tervisele” võitnud D-vitamiiniga rikastatud tooted – Leiburi Päikeseleib ja Tere piim.

Piimatoodete valdkonnas on kõige suurem valik D-vitamiiniga rikastatud tooteid ning see on pakendil D-tähena silmatorkavas kohas ka välja toodud. Farmi piimatööstus on aga läinud veel sammu edasi, lisades oma uutesse jogurtitesse lisaks päikesevitamiinile ka A-, B1- ja E-vitamiini.

“Kõige parem D-vitamiin on see, mis päikese käes olles nahas moodustub,” selgitab ta. Kui aga päikest on vähe või tegu eakate inimestega, kelle naha omadused on muutunud ja päikesevitamiini sünteesimise võime langenud, tuleks seda juurde võtta.

“Apteegist saab vitamiini puhtal kujul dražeena, kuid toidust omastab inimene seda paremini,” märgib doktor Mai Maser. Ta kahtleb vaid selles, kas lisatud vitamiin on ka toidu kuumutamise järel seal alles.

Pikemalt loe tervisetoitudest ja tervislikust toitumisest homsest Maalehest.