Pipraõlle tootmine A Le Coqis Foto: Anni Õnneleid

Uus õlu töötati välja grupi viie õlletehase õllemeistrite koostöös. „Vahel tahavad õllemeistrid „hullu panna”, nii see pipramõte tuligi,” ütles A. Le Coqi turundusjuht Katrin Vernik. Õlle valmistamisel kasutatakse roseepipart, kahte sorti tšillipulbrit, tšilliniite ja Kambodžas kasvatatud musta pipart, mis kannab Fair Trade märki ja mille müügitulu läheb 100% heategevuseks, et aidata rajada Kambodžas koole ja raamatukogusid.

Piprad lisatakse kahes etapis – osa virde keetmise ja osa kääritamise ajal. „Teeme käsitsi vesitõmmised ja lisame selle,” selgitas Lauri Lipping, kes on ilmselt Eesti noorim kvalifitseeritud õllemeister, omades doktorikraad keemias ja olles õppinud Berliini õllemeistrite koolis - haridus, mida Eestis ei ole praegu võimalik omandada. Virde keetmisel lisatakse ka maisi, mis annab õllele magusust.

„Kui võtad sellest õllest esimese lonksu, siis ei saagi aru, mis temas nii erilist on, aga kolmanda lonksuga tuleb maiste esile,” ütles Katrin Vernik. Lippingu sõnul said nad pärast esimest pruuli tarbijatelt tagasisidet, et märjuke võiks veelgi tšillisem olla ja nii lisatigi vürtsi juurde. „Paneb suu hõõguma, aga silmamune peas ära ei kõrveta,” iseloomustas tema.

Santaños con Jalapeño õlu on Eestis müügil olnud paar kuud, lisaks eksporditakse seda Lätti, Leetu, sügisest alates Soome ja plaan on saada jalg ukse vahele ka Hiina turul.